Simone Biles putuje iz Ria kao najveća gimnastičarka svih vremena

Simone Biles odlazit će iz Igara u Riju kao kraljica gimnastike. Sinoć je 19-godišnjak ponovno napravio povijest, nakon što je osvojio zlato za finale vježbi na podu, postajući prva američka gimnastičarka koja je ikad osvojila četiri zlatne olimpijske medalje. Ona je i prva žena u generaciji koja je ovoliko puta uzela zlato, otkad je Rumunjska Exaterino Szabo 1984. godine.

'Dugo je to putovanje', rekao je Biles u intervjuu CBS-u. 'Uživao sam u svakom tom trenutku. Znam da naš tim ima. Bilo je jako dugo u tako velikom takmičenju. Postalo je naporno. Ali samo smo željeli završiti u dobrom znaku '.

Unatoč blagom kolebanju usred svoje rutinske tematike u Brazilu, Biles je postigao visoki rezultat od 15.966. Njezin suigrač, Aly Raisman, uzeo je srebro s 15.500, što joj je dalo treću medalju u Riju i šestu olimpijsku medalju u ukupnom poretku. U kombinaciji, obje su žene prikupile devet medalja, a najviše ih je zabilježio Team USA na Olimpijskim igrama.

Nakon što je tri puta osvojio svjetska prvenstva - nešto što nitko prije nije učinio, usput je Biles projicirao da će u Riju osvojiti pet zlatnih medalja. Nažalost, imala je ogromnu tremu tijekom finala grede, što je činilo taj podvig nemogućim. Kako ne bi pala da padne, stavila je ruke na gredu što je dovelo do sudaca koji su joj izbacili 0,8 bodova od rutine. Odbitak je bio gotovo koliko i pad, ali čak i tada, uspjela je osvojiti broncu. To je koliko je ona nevjerojatna.

Unatoč razočaranju, Biles je jasno dala do znanja da nije uznemirena zbog medalje, već je samo naljutila zbog njezinog učinka u cjelini, što je potpuno razumljivo. (Pročitajte: Olimpijka Simone Biles na najbolji način brani svoju brončanu medalju)

Njezin utjecaj u gimnastici bio je neosporno moćan, pa je bilo teško zamisliti sport bez nje. Tko zna ... uz malo sreće, mogli bismo je vidjeti kako ponovno stvara povijest u Tokiju.